Technika hádzania sekerou

Mnohí z vás si poviete že k hádzaniu sekerou nepotrebujete žiadne školenie a nie je to nič zložité.

Áno, trochu máte pravdu, hádzať sekerou na terč sa môže naučiť naozaj každý, ale je potrebné dodržiavať pár pravidiel!!!
Axe throwing- mestské hádzanie sekier skrýva v sebe trochu viac ako iba hodiť sekeru na drevený terč. Dôležité je naučiť sa hádzať a hodom zapichnúť sekeru do terča.

V tejto hre to najdôležitejšie - naučiť sa cielene hodiť sekeru do terča na miesto, ktoré ti prinesie body. Keď trafíš KILLSHOT si frajer :)

Správny postup hádzania sekerou

1. Sekeru držte pevne

Predtým, ako hodíte sekeru do terča sa uistite, že čepeľ sekery smeruje k cieľu (k terču), iba tak, ak bude váš hod úspešný sa sekera zapichne do terča.

Sekeru môžete držať jednou alebo oboma rukami.

Je dôležité držať ju pevne, aby sa nekývala zo strany na stranu a držať ju v jednej línii (dráhe) s terčom. Máte tak väčšiu šancu na úspešný hod a správne mierenie do terča.

(nebojte sa, spoluhráčov vo vedľajších dráhach neohrozí letiaca sekera ,pretože sme dráhy bezpečne oddelili ochranným pletivom)

Pre začiatočníkov odporúčame pri prvých pokusoch držať sekeru oboma rukami. Sekera je v pevnej a  stabilnejšej polohe a hráč získava lepšiu možnosť trafiť terč.

2. Správny postoj pri hádzaní

Najlepší postoj pri hádzaní je vykročiť pri hodení jednou nohou vpred. Je na vás, ktorá noha vám viac vyhovuje – či ste ľavák alebo pravák, teda čí vykročíte ľavou alebo pravou nohou.

Pri hádzaní môžete stáť aj oboma nohami na jednom mieste. Vtedy je ideálne nemať nohy tesne vedľa seba a mierne pri hodení pokrčiť kolená.
Keďže už vieme čo s nohami sú na rade ruky.

Keď držíte sekeru v jednej alebo oboch rukách je dôležité premiestniť ju za hlavu čepeľou smerujúcou na terč. Mierne ohnite chrbát a obe ramená (alebo jedno) rýchlo premiestnite dopredu, vaše ruky (ruka) musia byť viac vpred ako vaše plecia a na záver tohto pohybu pustíte sekeru z rúk (ruky) namierenú do terča.

V každej dráhe máme na zemi naznačené čiary, ktoré vám pomôžu naučiť sa hádzať so správnej vzdialenosti podľa vašej výšky.
Pri správnom hode, zo správnej vzdialenosti zvyčajne sekera urobí jednu rotáciu a zapichne sa do terča. Ak hráte proti súperovi, teda súťažíte je táto jedna rotácia potrebná k tomu, aby sa vám hod započítal.

3. Bezpečnosť pri hádzaní sekier

Pri hádzaní sa uistite, že vo vašej tesnej blízkosti nie je nikto okrem vás, aby ste svojmu okoliu neublížili. Pred každým hodom si overte, že vo vašej dráhe  nie je nikto okrem vás a pri hode sekerou nestojí nikto za vami.

Ak vám niekto pri hode zavadzia upozornite ho a v hre pokračujte až keď bude dráha a priestor okolo vás voľný.

Hádzanie sekerou je bezpečné pokiaľ vy dodržiavate všetky pravidlá a pokyny!!!

Čepele sekier sú ostré, preto so sekerami manipulujte opatrne. V prípade akéhokoľvek škrabnutia, úrazu máme pripravenú lekárničku. (poškriabať sa môžete aj na obyčajnom papieri)

Axe throwing – mestské hádzanie sekier je bezpečné a neuveriteľne zábavné pokiaľ sa robí správne.

Ak ste si prečítali všetky body a naše rady a budete sa nimi aj riadiť ste pripravený na FIBO AXE THROWING SLOVAKIA.

Máme milý, šikovný a trpezlivý personál, ktorý vám všetko ukáže a vysvetlí. Nebojte sa spýtať a hlavne nebojte sa hádzať. Je to skvelý spôsob ako odbúrať stres, vypustiť paru, zašportovať si a zabaviť sa.

A ešte niečo nakoniec.

Hra je vhodná rovnako pre mužov ako aj pre ženy, boli by ste prekvapení ako ľahko sa z nežného pohlavia stáva profesionálny vrhač sekier :)

Tak na čo čakať?

Fibo AXE Throwing má k dispozícii 3 terče. Na 1 terč je obmedzený počet ľudí / 4osoby / Dĺžka jednej hry je 1hodina. Vezmite svojich priateľov a príďte si otestovať techniky hádzania na terč.

Rezervovať dráhu